Do czego służą recyklery?

kurs

W związku z poszerzeniem oferowanych przez PSW Concept usług szkoleniowych, postanowiliśmy przybliżyć Państwu czym dokładnie są i do czego służą „nowe” maszyny.

Pierwszą z nich będą recyklery. Ogólnie rzecz ujmując są to urządzenia, które wykorzystuje się do ponownego wykorzystania nawierzchni bitumicznych. Zerwany materiał najpierw zostaje ogrzany, a następnie przerobiony- jako taki jest gotowy do ponownego użycia. Stosuje się go przede wszystkim do łatania uszkodzonej nawierzchni dróg wojewódzkich (do ok. 5m2).  Przydatne są także w przypadku odcinków, na których występują koleiny lub spadki jezdni. Jak wiemy, domeną polskich dróg (szczególnie po okresie zimowym) są właśnie takie uszkodzenia, będące niezwykle uciążliwe dla kierowców. Recyklery pozwalają na szybkie ich usunięcie.

Oprócz oczywistych korzyści ekologicznych takie rozwiązanie jest także korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Przede wszystkim z powodu powtórnego wykorzystania istniejącej już mieszanki- dodatkowym kosztem jest jedynie lepiszcze. Kolejną oszczędność daje brak konieczności transportowania materiału, który wytwarzany jest na miejscu.

Zaletą omawianej technologii jest także fakt, że przeróbka materiału (w przeciwieństwie do nowowytworzonego) może odbywać się o każdej porze roku.

Naprawione w taki sposób uszkodzenia zwykle wytrzymują do czasu właściwej, całkowitej naprawy nawierzchni. Maszyny obsługiwać mogą jedynie uprawnieni do tego operatorzy, którzy ukończyli stosowny kurs.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress