Jak wygląda program kursu operatora koparki?

szkolenia

Klienci bardzo często zgłaszają się do nas z zapytaniem jak długo trwają kursy dla operatorów i od czego jest to uzależnione.

Spiesząc z odpowiedzią informujemy, że większość szkoleń budowlanych organizowanych jest na podstawie rozporządzeń odpowiednich instytucji. I tak np. nad odpowiednią formą kursu operatorów maszyn do robót ziemnych i drogowych kontrolę sprawuje Instytut Mechanizacji Budownictwa  i Górnictwa Skalnego. Każdy z ośrodków, planując tego rodzaju szkolenie, zobligowany jest to przestrzegania opracowanego przez IMBIGS programu, obejmującego 116 godzin dydaktycznych zajęć teoretycznych i 60 godzin praktyki (na każdą grupę). Dlatego też Drodzy Kursanci nie mamy możliwości uruchomienia kursu przyspieszonego 🙂 (nawet dla osób, które posiadają już doświadczenie w pracy operatora).

Jeżeli chodzi o samą strukturę: w pierwszej kolejności przeprowadzamy szkolenie z przedmiotów, które są wspólne dla koparek, koparko- ładowarek i ładowarek (np. BHP czy dokumentacja techniczna). Stwarza to korzystną sytuację do połączenia specjalności. Wówczas podczas jednego, nieco przedłużonego kursu, otrzymują Panowie uprawnienia do pracy na dwóch maszynach. Po zakończeniu tej części organizowane są przedmioty dla poszczególnych specjalności- budowa i technologia robót.

Każdy kurs kończy egzamin, zdawany przed Komisją Państwową. Składa się on z części praktycznej oraz teoretycznej- ustnej. Bezpośrednio po pozytywnym zaliczeniu kursanci otrzymują książeczki operatorów, które uprawniają do wykonywania zawodu operatora.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress